Badania hydrogeologiczne i elektromagnetyczne

Zlecenie wykonania badań hydrogeologicznych to najlepsza metoda na poznanie poziomu i stanu wód gruntowych na interesującym nas obszarze. Badanie takie pozwoli w kompleksowy sposób dostosować założenia projektu budowlanego do charakterystyki gruntu, dobrać właściwe izolacje, wzmocnić fundamenty i zapobiec wilgoci w budynku. Oprócz badań wód gruntowych, firma GeoSearch System oferuje także m.in. sondowanie gruntu oraz badania elektromagnetyczne.

 

Planowane rozpoczęcie budowy domu to niejedyny powód, dla którego wykonuje się badania hydrogeologiczne. Ich przeprowadzanie pozwala odpowiedzieć na wiele istotnych pytań o stan wód gruntowych, ich jakość oraz zasoby na danym obszarze. Należy pamiętać, że wody gruntowe (dobrej jakości) stanowią cenny zasób, który należy chronić przed skażeniem wywoływanym np. przez działalność przemysłową czy rolniczą.

 

Nasi specjaliści z przyjemnością podejmą się wykonania dla Państwa badań stanu wód gruntowych. W zależności od tego, czy planują Państwo budowę domu, chcą zlecić badania dla celów naukowych czy przemysłowych, posiadamy specjalistyczny sprzęt, pozwalający na prowadzenie najbardziej zaawansowanych badań wody gruntowej. Nasi pracownicy to osoby o wieloletnim doświadczeniu, dla których wykonywanie najbardziej skomplikowanych badań jest codziennością. Jeśli potrzebują państwo kompleksowego wsparcia w wykonaniu charakterystyki formacji wodonośnych, inspekcji studni czy testów przepuszczalności, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

 

Sondowanie gruntu

 

Kolejnym rodzajem badań znajdujących się w naszej ofercie jest sondowanie gruntu. Dla każdego właściciela działki przeznaczonej pod budowę domu, obiektu przemysłowego lub dowolną inwestycję, sondowanie gruntu stanowi okazję do poznania istotnych właściwości działki, co może zapobiec pękaniu ścian czy nierównomiernego opadania fundamentów budynku.

 

Sondowanie gruntu pomaga dostosować założenia projektu budowlanego do warunków gruntowych, ma także wpływ na dobór właściwych materiałów budowlanych, a co za tym idzie – poprawną realizację projektu budowlanego. Sondowanie statyczne uważane jest za jedną z najbardziej dokładnych i precyzyjnych metod pomiarowych, stosowanych przez geotechników. Pozwala ono w sposób ciągły obserwować uzyskiwane rezultaty analizy gruntu dzięki możliwości ich zapisu w czasie rzeczywistym. Daje to szereg niezbędnych informacji, składających się na kompletną wiedzę i dokładną informację o podłożu na działce budowlanej. Sondowanie gruntu pozwala ocenić takie parametry gruntu pod budowę jak: spójność, plastyczność, rodzaj i właściwości gleby czy stopień filtracji i przepuszczalność.

 

Oferujemy kompleksowe i profesjonalne sondowanie gruntu, wykonywane z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu pomiarowego. Nasze badania charakteryzuje precyzja, natychmiastowy wynik oraz możliwość sporządzenia dokumentacji. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań geofizycznych, jesteśmy w stanie wykonać sondowanie gruntu różnymi metodami na potrzeby budownictwa mieszkalnego i przemysłowego.

 

Badania elektromagnetyczne

 

Dla naszych klientów prowadzimy także badania elektromagnetyczne. Ta szczególna forma badań geofizycznych wykorzystuje metodę przewodności ośrodka poprzez wyindukowanie w nim pola elektromagnetycznego. Nadajnik emituje pole pierwotne do wewnątrz ośrodka, zaś odbiornik rejestruje dobiegające z wewnątrz pole wtórne. Różnica parametrów między polem pierwotnym i wtórnym służy do określania warunków gruntowych, wykrywania oraz identyfikowania tworzyw, z których wykonane są podziemne obiekty oraz wielu innych cech i parametrów gruntu. Badanie elektromagnetyczne ma zastosowanie w poszukiwaniu złóż, inżynierii i budownictwie, uzdatnianiu wody, archeologii oraz wielu innych dziedzinach życia.

 

Jeśli interesuje Państwa wykonanie badania elektromagnetycznego, zapraszamy do kontaktu.