Badanie gruntu pod budowę domu

Wykonanie dokładnych pomiarów i gruntowne sprawdzenie podłoża to obowiązkowa czynność przed rozpoczęciem każdej budowy . Nie chodzi jedynie o uwarunkowania i wymogi formalnoprawne. Dokładne badanie gruntu pozwoli uniknąć wielu zagrożeń i problemów mogących pojawić się zarówno w trakcie budowy , jak i podczas użytkowania obiektu. Bez względu na to, czy zamierzasz postawić dom jednorodzinny, zakład przemysłowy czy hotel, wykonamy dla Ciebie profesjonalne, kompleksowe i niezwykle dokładne badanie gruntu pod budowę domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
Głównym celem wykonywania badań działki jest określenie geotechnicznych warunków budowy i posadowienia (wykonania fundamentów) obiektu budowlanego. Badania działki wykonuje się w celu dokładnego poznania struktury gleby, jej składu i profilu. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na budowę domu. Informacje wynikające z badań pozwalają dobrać optymalne materiały budowlane, wykonać niezbędne wzmocnienia fundamentów i ścian, rozpoznać grunty nośne, oszacować poziom wód podziemnych, zapobiec późniejszemu pękaniu ścian, dają także wiele innych cennych informacji, bez których trudno o budowę solidnego i bezpiecznego domu.

 

Najważniejsze zalety badania gruntu pod budowę domu:

 

  • wstępne rozpoznanie struktury podłoża
  • precyzyjne określenie poziomu wód gruntowych
  • lokalizacja podziemnych obiektów: instalacji, rurociągów, fragmentów starych fundamentów itp.
  • pewność posadowienia domu na odpowiednim podłożu
  • wskazanie gruntów nośnych
  • uniknięcie problemów z pękającymi ścianami
  • brak ryzyka zapadania się fundamentów
  • umożliwienie dostosowania projektu budowy domu do warunków panujących na działce

 

Badanie działki – kiedy najlepiej je wykonać?

 

Oczywiście korzyści, jakie niesie ze sobą badanie działki pod budowę domu, można wymieniać znacznie dłużej, my jednak ograniczyliśmy się wyłącznie do najważniejszych zalet badań geotektonicznych. Kiedy warto je wykonać? Optymalny moment to okres przed zakupem działki budowlanej. Warto pamiętać, że atrakcyjna lokalizacja, bliskość sieci telekomunikacyjnych, wodociągowych czy kanalizacji nie oznacza jeszcze, że budowa domu na działce pójdzie łatwo. Może się bowiem okazać, że struktura gruntu wymaga kosztownych nakładów finansowych, związanych z zastosowaniem odpowiednich wzmocnień fundamentów oraz wieloma innymi niezbędnymi pracami. Właśnie dlatego tak istotne jest dokładne poznanie gruntu, na którym zamierzamy postawić dom, a najlepszym na to sposobem jest badanie działki.

 

Nasza firma od lat zajmuje się badaniem gruntów pod budowę . Oferujemy wieloletnie doświadczenie oraz najwyższą dokładność pomiarów i badań geofizycznych prowadzonych za pomocą wysokiej klasy sprzętu georadarowego. W codziennej pracy wykorzystujemy niezawodny georadar U-EXPLORER, znanej na całym świecie marki Geoscanners AB. Firma ta od lat dostarcza najlepsze urządzenia pomiarowe. Korzystając z jej oferty, jesteśmy w stanie niezwykle precyzyjnie oszacować strukturę gruntu, wykonać badanie działki oraz określić poziom występowania wód gruntowych czy lokalizację obiektów pod ziemią.

 

Nieinwazyjne badania georadarowe

 

Wielką zaletą badań georadarowych jest ich nieinwazyjny charakter. Urządzenie skanuje grunt, wysyłając fale elektromagnetyczne i rejestrując zmiany we właściwościach dielektrycznych. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania rezultaty badań opracowywane są komputerowo. Efektem finalnym badań działki jest otrzymanie niezwykle precyzyjnego przekroju geologicznego, pozwalającego bezbłędnie lokalizować znajdujące się pod ziemią przeszkody, instalacje, poszczególne warstwy skał oraz gruntów.

 

Zajmujemy się wykonywaniem badań gruntu przed budową od lat. Przez ten czas udało nam się zdobyć niezbędne doświadczenie oraz wielu zadowolonych klientów, którzy przekonali się, jak wiele mogą zyskać, zlecając naszej firmie badanie działki. Wykorzystanie metody georadarowej pozwala przeprowadzić niezbędne pomiary nie tylko w sposób precyzyjny i dokładny, ale także szybki. Dzięki temu, czas oczekiwania na wykonanie dokumentacji geotechnicznej znacznie się skraca, co pozwala na jeszcze szybsze uzyskanie niezbędnych zezwoleń oraz rozpoczęcie budowy domu.

 

Chcesz zlecić badanie działki przed budową ? Poszukujesz sprawdzonego i doświadczonego wykonawcy badań geofizycznych, oferującego najwyższą jakość w rozsądnej cenie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Działamy na terenie całej Europy, a nasze ceny i terminy realizacji są zawsze korzystne! Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.