Pomiary geofizyczne gruntu

Profesjonalne pomiary i badania geofizyczne gruntu mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia, od geofizyki i geologii, przez archeologię, aż po budownictwo i architekturę. Możliwość wykonania niezwykle precyzyjnego przekroju, ustalenie struktury badanego gruntu i grubości poszczególnych jego warstw czy lokalizacja podziemnych obiektów – to tylko niektóre korzyści płynące z poprawnie przeprowadzonych badań geofizycznych . W firmie GeoSearch System zajmujemy się kompleksowym badaniem gruntu metodą georadarową, z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń szwedzkiej firmy Geoscanners AB. Świadczymy usługi dla klientów indywidualnych i firm na terenie całej Europy.

 

Skuteczność badań geofizycznych

 

Decydując się na nieinwazyjne badanie geofizyczne gruntu metodą georadarową, mają państwo możliwość otrzymania kompleksowych informacji na temat struktury gruntu oraz znajdujących się w nim obiektów. Informacje te przedstawiane są w przystępnej firmie dzięki zintegrowaniu urządzenia georadarowego z systemem komputerowym, służącym do interpretacji wyników. Georadar wysyła do gruntu fale elektromagnetyczne o słabej częstotliwości, a dzięki analizie prędkości ich rozchodzenia, odbicia oraz wielu innych parametrów, istnieje możliwość dokładnej analizy badanego ośrodka. Efektem tak przeprowadzonego badania jest wykonanie przekroju poprzecznego z widocznym warstwowaniem gruntu lub skał.
 

Badanie geofizyczne gruntu budowlanego

 

Pomiarów geofizycznych gruntu dokonuje się m.in. planując rozpoczęcie budowy domu. Wykonanie odpowiednich badań pozwala na optymalne dostosowanie projektu budowlanego do warunków gruntowych panujących na działce budowlanej. Rezultaty badania pozwalają na zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, umocnień fundamentów, zapobiegnięcie nierównomiernemu osiadaniu budynku, co może prowadzić do pękania ścian itp. To również skuteczny sposób na określenie poziomu występowania wód gruntowych . Pozwala to na wybór odpowiednich technik izolacji budynku i jego ochrony przed wilgocią. Badania geofizyczne metodą georadarową mają zastosowanie nie tylko w budownictwie. Korzystają z nich min. archeolodzy w trakcie prowadzonych przez siebie poszukiwań. Georadar pomaga skutecznie określać lokalizację podziemnych obiektów, grobowców, cmentarzy czy fundamentów budowli, nawet jeśli zostały one całkowicie rozebrane.

 

Skorzystaj z naszych usług

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych usług. Wykonujemy kompleksowe pomiary i badania geofizyczne gruntu , na zlecenie firm, klientów indywidualnych, stowarzyszeń i ośrodków naukowych. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem i doskonale wykwalifikowaną kadrą specjalistów, dla których prowadzenie pomiarów geofizycznych gruntów to praca i pasja jednocześnie.

 

Działamy na terenie całej Europy! Najwyższa jakość, szybkie terminy oraz indywidualne podejście do klienta.