Poszukiwanie bursztynu za pomocą georadaru

Technologia geordarowa doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku wykonywania badań geologiczno-inżynierskich czy badania działki pod budowę. Wśród licznych zastosowań georadarów są także wykopaliska i poszukiwania archeologiczne czy lokalizowanie miejsc występowania cennych surowców, np. bursztynu. Lista zalet, jakie niesie ze sobą wykorzystanie georadaru w poszukiwaniu rud metali, jest długa i z pewnością warto się z nią zapoznać.

 

Georadar pozwala w precyzyjny i niezawodny sposób określać najważniejsze parametry złoża cennych surowców, takich jak jego rozmiar, kierunek przebiegu czy zmienność. Mając do dyspozycji takie dane, poszukiwanie bursztynu i innych minerałów będzie z pewnością znacznie łatwiejsze. W dodatku technologia radarowa jest całkowicie bezinwazyjna i nie wymaga wykonywania wykopów, odwiertów ani innej ingerencji w podłoże. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż badanie gruntu odbywa się bez użycia specjalistycznych urządzeń wiertniczych czy koparek.

 

Georadar pomoże znaleźć bursztyn

 

Bursztyn jest niezwykle cennym surowcem jubilerskim, a jego poszukiwania odbywają się na całym świecie. Kilogram pełnowartościowego, nadającego się do wykorzystania w złotnictwie bursztynu kosztuje nawet 10 000 złotych. Nic więc dziwnego, że poszukiwania tego cennego surowca prowadzone są zarówno przez prywatne firmy, jak i samorządy, które korzystają z pomocy firm oferujących pomoc w lokalizowaniu i wydobyciu bursztynów. Metoda georadarowa sprawdza się w tej sytuacji bardzo dobrze nie tylko dlatego, że jest nieinwazyjna, ale także z uwagi na fakt, że pozwala wyszukiwać bursztyn na dowolnej głębokości dzięki zastosowaniu anteny od odpowiedniej częstotliwości.

 

Zastosowanie georadarów do poszukiwania bursztynu pozwala znacznie obniżyć koszty całej operacji. Georadar pomaga wykryć bursztyn na dużych obszarach w krótszym czasie, dzięki czemu poszukiwania staną się bardziej wydajne. Wielu specjalistów dostrzega w technologii georadarowej przyszłość, jeśli chodzi o lokalizowanie złóż bursztynu. Wszystko dlatego, że krajowe zasoby tego cennego surowca ulegają znacznemu ograniczeniu, zaś na skutek ograniczonych możliwości importu, konieczne jest wdrażanie nowych, ekonomicznych i niezawodnych technologii poszukiwania bursztynów.

 

Firma GeoSearch System oferuje kompleksowe usługi w zakresie poszukiwania bursztynu metodą georadarową. Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz anteny georadarowe o różnej częstotliwości, co pozwala na dostosowanie parametrów sprzętowych do warunków geologicznych. Dysponujemy także profesjonalnym oprogramowaniem oraz aparaturą komputerową pozwalającą na błyskawiczną interpretację oraz zapisywanie wyników poszukiwań. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz indywidualne podejście. Działamy na terenie całej Europy.